Baza wiedzy o projekcie
asperIT

Projket asperIT ma na celu szerzenie świadomości społecznej nt. predyspozycji osób z Zespołem Aspergera i Wysokofunkcjonującym Autyzmem do pracy w branży IT. W ramach pilotażowej edycji udało nam się z sukcesem przeprowadzić proces rekrutacji i szkolenia grupy, która z powodzeniem rozpoczęła nową ścieżkę kariery.
Uzyskaną wiedzę pragniemy przekazać do domeny publicznej, aby pomysł mógł być odtwarzany w różnych częściach Polski i Świata.
Jeśli Ty, w swojej firmie lub organizacji społecznej, chcesz zrekrutować naprawdę wartościowych pracowników, przyda Ci się wiedza z następujących obszarów:

REKRUTACJA

Tutaj poznasz wszelkie tajniki przeprowadzania rekrutacji osób z Zespołem Aspergera i Wysokofunkcjonującym Autyzmem. Skorzystaj z naszej wiedzy i użyj darmowego narzędzia do uruchomienia własnej rekrutacji online…

SZKOLENIE KADRY

Aby efektywnie współpracować, również Twój zespół musi przygotować się na działanie z nowymi pracownikami. W tym dziale znajdziesz kompendium wiedzy o autyzmie…

UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNE

Niezwykle ważnym elementem we wdrażaniu osób z autyzmem do pracy zawodowej, jest rozwój ich umiejętności społecznych. Właśnie ten element sprawia, że często są niedoceniani na rynku pracy. Dzięki informacjom zawartym w tym dziale możesz zmienić tę postać rzeczy…

UMIEJĘTNOŚCI TECHNICZNE

Osoby z Zespołem Aspergera oraz Wysokofunkcjonującym Autyzmem posiadają niebywałe umiejętności przyswajania wiedzy technicznej, w szczególności z zakresu technologii IT. Zobacz w jaki sposób przygotować specjalistów z branży do pracy z takimi osobami….

Tak było we Wrocławiu. Na przełomie 2017-2018 roku przeprowadzilismy pierwszy pełny proces rekrutacji osób z Zespołem aspergera i Wysokofunkcjonującym Autyzmem. Spotkaliśmy się z dzisiątkami kandydatów podczas rozmów rekrutacyjnych. Przeprowadziliśmy dwa testy wiedzy IT. Wyszkoliliśmy kadrę dydaktyczną do pracy z naszymi beneficjentami. Po przejściu cyklu szkoleń rozwijających wiedzę techniczną i umiejętności społeczne, grupa 10 osób uzyskała nowy zawód – testera IT. 5 osób od razu po zakończeniu szkolenia zostało zaproszonych na staż, a 4 osoby zdały egzamin i uzyskały elitarny branżowy certyfikat The International Software Testing Qualifications Board.